Dodaj do ulubionych Napisz do nas 

Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku

strona główna o placówce doradztwo metodyczne konferencje szkolenia konkursy galeria kontakt
Galeria CDN Sanok
Zobacz:
Na sanockim zamku
O niepodległej
Wirtualne potyczki ortograficzne
 
 
 
 
 
 
 
FINAŁ KONKURSU „NA SANOCKIM ZAMKU"


„Potrafisz?, powinieneś i jeśli jesteś na tyle odważny, by zacząć ( pisać), zaczniesz” Słowa Stephena Kinga - jednego z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie - przyświecały gali finałowej konkursu literackiego pt. „Na sanockim zamku”, która odbyła się 28 stycznia 2020 r. w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Poniżej realcja zdjęciowa z tego wydarzenia.

Organizatorzy tych literackich zmagań - CDN w Sanoku i Muzeum Historyczne, wyznaczyli sobie bardzo ważny cel: promocję kreatywnego pisania oraz czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
Laureaci konkursu, uczniowie powiatu sanockiego, odebrali nagrody od zaproszonych gości: Starosty Powiatu Sanockiego Stanisława Chęć, zastępcy Burmistrza Sanoka Grzegorza Korneckiego, dyrektora Muzeum Historycznego Wiesława Banacha.

W imieniu Podkarpackiego Kuratora Oświaty w spotkaniu uczestniczyła Pani wizytator - Barbara Dżugan.

I miejsce ex aequo zajęli:

 • Maria Czopor – SP nr 4 w Sanoku

 • Adam Zwolennik – SP nr 3 w Sanoku


Przyznano również dwa II miejsca dla:

 • Urszuli Kurzeji –SP nr 1 w Sanoku

 • Michała Czerneckiego – SP w Bukowsku

Wśród wyróżnionych znaleźli się:
Rita Pudło, Martyna Sterzel, Antonina Drwięga, Julia Burdziak, Dawid Kamyk, Nikola Kowsz, Karolina Senuś, Martyna Katyńska, Karolina Malchar, Mateusz Cwynar.

Fundatorzy nagród: Starostwo Powiatowe w Sanoku, Urząd Miasta Sanoka, Muzeum Historyczne w Sanoku oraz CDN w Sanoku. Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom, nauczycielom oraz sponsorom nagród.


relacja zdjęciowa


 

[ do góry ]  

 

Podsumowanie projektu "O niepodległej"

 

Relacja zdjęciowa z podsumowania działań projektowych w ramach programu „O Niepodległej”, które odbyło się 22 maja 2018 r. w Muzeum Historycznym w Sanoku.

Było to ważne wydarzenie zarówno dla władz samorządowych, nauczycieli i uczniów, które pokazuje zaangażowanie społeczności szkolnej w działania związane ze 100- leciem odzyskania Niepodległości i szeroko rozumianą edukacją patriotyczną i obywatelską.

Udział uczniów był istotną częścią programu, dlatego nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie i pracę z uczniami, której efekty docenili eksperci pracujący w podsumowaniu i zgodnie wyrazili uznanie dla nauczycieli, uczniów i rodziców za działania projektowe i wkład w przywracanie do zbiorowej pamięci bohaterów, wydarzeń i miejsc lokalnej historii.

 


relacja zdjęciowa

 

[ do góry ]  
Wirtualne potyczki ortograficzne

20 marca 2018 r. już po raz jedenasty w Szkole Podstawowej w Besku miał miejsce finał konkursu ortograficzno-informatycznego „Wirtualne potyczki ortograficzne”. Jego pomysłodawcą, organizatorem oraz fundatorem nagród był dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi Robert Miszczak.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie prezentacji komputerowej w programie PowerPoint zawierającej co najmniej 5 interaktywnych ćwiczeń ortograficznych lub dotyczących ciekawostek o Polsce.

Uczestnicy oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI szkoły podstawowej (w tej kategorii 18 osób przygotowało 14 prezentacji) oraz klasa VII i klasy gimnazjalne (tu 16 osób przygotowało 9 prezentacji).

Poniżej relacja zdjęciowa i sprawozdanie z konkursu.

 

[ do góry ]

 

Olimpiada Wiedzy o Welkich Polakach

Od wielu już lat CDN w Sanoku patronuje bardzo ważnej Olimpiadzie na etapie Gimnazjum. Uczniowie poznają wielkich Polaków zasłużonych dla Ojczyzny i Kościoła.

II etap XVII Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach o Służebnicy Bożej Matce Annie Kaworek odbył się także w Sanoku.

W zmaganiach uczestniczyło 78 uczniów.

Oto Ci, którzy awansowali do finału.

 1. Jakub Kłodowski, Gimnazjum nr 4 w Sanoku, 59 punktów, (opiekun Pani Krystyna Szwan)

 2. Gabriela Sobaś, Gimnazjum w Grabownicy, 53 punkty, (opiekun ks. Tomasz Kubas)

 3. Kinga Konopka, Gimnazjum w Bliznem, 52 punkty, (opiekun ks. Rafał Rusinek)
  oraz
  Marcelina Inglot, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie, 52 punkty, (opiekun ks. Waldemar Murdzek)

 4. Klaudia Miazga, Gimnazjum w Zarszynie, 51 punktów, (opiekun ks. Maksymilian Lorenc)

 5. Jakub Bober, Gimnazjum nr 1 w Brzozowie, 50 punktów (opiekun ks. Paweł Storek)

W etapie szkolnym Archiprezbiteratu sanockiego brało udział 287 uczniów.

           

Dziękujemy Dyrekcji Gimnazjum nr 4 w Sanoku za możliwość przeprowadzenia w szkole pisemnego testu oraz Parafii Chrystusa Króla w Sanoku za gościnność i otwarte serce.

Dziękujemy katechetom Archiprezbiteratu za przygotowanie uczniów do Olimpiady oraz pomoc podczas oceniania testów i cenne wskazówki.

Nad całością czuwał doradca metodyczny CDN w Sanoku ks. Jacek Michno

    

 

[ do góry ]

 

Poprzednie

 

 

Centrum Doskonalenia Nauczycieli, 
38-500 Sanok, ul. Stróżowska 15, tel. (013) 46-44-838
e-mail: cdn.sanok@gmail.com